Sebilürreşad Ailesi Şairlerle İftar’da buluştu

Sebilürreşad Ailesi Şairlerle İftar’da buluştu

Geleneksel hale gelen Sebilürreşad iftar buluşmalarının bu seferki misafirleri Ankara’da yaşayan şairlerimizdi. Gönül ve ruh dünyamızın yaşayan kalemleri olan şairlerimizi Sebilürreşad yazıhanemizde misafir ettik. Dergimiz Kültür-Sanat Koordinatörü Cevat Akkanat’ın koordinasyonunda gerçekleşen davete;

Prof. Dr. Ersin Özarslan

Lütfi Şehsuvaroğlu

Mehmet Atilla Maraş

Cevat Akkanat

İbrahim Eryiğit

Ali K. Metin

Talip Işık

Adem Karafilik

Ali Sali

Tarık Torun

Mustafa Çevik

Erdal Noyan

Mehmet Aycı

Halil İlteriş Kutlu

Durmuş Bayazıt

Burak Ş. Çelik

Abdulhakim Koçin iştirak ettiler.

Programda açılış konuşmasını yapan Sebilürreşad Mecmuası Genel Yayın yönetmeni fatih Bayhan, şairlere davete icabet ettikleri için teşekkür ederek, “İftar sofrasında bir araya geldik. Yazıhanemiz şenlendi. Rabbim sizleirnde hanesini şenlendirsin” diyerek, “Sebilürreşad’ın tarihsel kökleriyle bağını yeniden yayına çıkarak sağladığının altını çizdi. Bayhan, “1908’de başlayan ilim ve düşünce gayreti bugün hala diri. Sebilürreşad’ı öncüleri bu yola emek verdiler. Yol ve yolculuk devam ediyor. Bugün bu bayrağı sizlerle beraber yarınlara taşıyacağız” dedi.

Program koordinatörü Cevat Akkanat’a davetlilere teşekkür ederek. Sebilürreşad’ın kültür ve sanat dünyamıza katkısı devam ediyor. Buluşmalarımızla yeniden fikri mayalıyoruz, dedi.

Program, oruçların açılması ve sohbetle devam etti.