Başlık

#EvdeKal #Dergi #Kitap #Oku
Kolay Sipariş ve Ödeme
24 Saatte Kargoda!

SR020/ BİR DE BU PENCEREDEN BAKALIM - YAKUP ERDEM

SR020/ BİR DE BU PENCEREDEN BAKALIM - YAKUP ERDEM

SR020/ BİR DE BU PENCEREDEN BAKALIM - YAKUP ERDEM

  • 36,00TL

    28,80TL

  • Vergiler Hariç:28,80TL
Etiketler: Yakup Erdem, Ekim 2020

Kategori: Araştırma
Eser adı: Bir De Bu Pencereden Bakalım
Yazar:  Yakup Erdem
Çıkış Tarihi      : 16.10.2020
Ebat                  13,5x21
Sayfa Sayısı     :  272
 ISBN No         :  978-605-06321-9-4
 Etiket Fiyatı     :  36 TL
 Yayınevi           : SR Yayınevi
 Basım Yeri          : Ankara
      


Tanıtım Yazısı
 
Kitap iki bölümden meydana gelmektedir. İlk bölüm, yazar Yakup Erdem’in çeşitli tarihlerde yaptığı söyleşi seçkisinden oluşuyor. Erdem, yapmış olduğu söyleşilerde hayata dokunan, tarihte yerini almış önemli konulara temas ederken, okuyucuyu da bir tarihi gezintiye çıkarıyor. Söyleştiği isimleri daha çok tanıtmaktan ziyade, verdikleri bilgileri ön plana çıkaran yazar, bu tarzıyla da bir farklılık oluşturmaktadır.
Kitabın ikinci bölümünün de ise,  yazarın, yine çeşitli zamanlarda kaleme aldığı yazıları yer almaktadır. Yazar tıpkı söyleşilerinde olduğu gibi, bu bölümde kaleme aldığı metinlerde özellikle yakın tarihe ışık tutarken, görüşlerini de belirterek okuyucusuyla hasbihal etmektedir.
 
***
 
Gelin biraz satranç oynayalım. Ortadoğu masasında. Beyazlar olarak biz Müslümanlar kuralı değiştirip, oyuna siyahların başlamasını teklif ediyoruz. Bu teklif size pahalıya mâl olacak.
Bu oyunu şah çeken değil, rok yapan kazanacak.
Nasıl mı?
Biliyorsunuz ki Ortadoğu’da gerekli olan halk desteğimiz vardır. Ve bu destek, yapılacak en büyük hamle olacak. Oyunun aktörleri olan Barzani, İbadi, Bağdadi oyundaki yerleri piyondur.
Esed gibi aktörler atlar ve fillerdir. Kale ise İsrail ve İran’dır. Şah İngiltere, vezir Hıristiyan Yahudilik ittifakıdır.
Karşı tarafın tezgâhı bu, birde oyun içinde oyun kurmuşlar. Oyunları şöyle: Kemalizm, Nasır, Baas.
Evet, bu oyuna karşılık güçlü cevapları verecek stratejimiz olmalı. Hep bir oyun sevdalısı olanlar var ya hani.
İşte oyun bu. Bu oyunu Şah çekenler değil, ROK yapanlar kazanacaktır. Şu an Şahımıza şah çekmeye çalışanlar var. Dert etmeyin. Bir hamleyle, bütün hamlelerini terste bırakacak gücümüz ve hamlemiz var. Sadece sıranın bize geçmesi yeterli.
Hamlemizden sonra karşı atağa geçeceğiz ve piyonlardan başlayacağız. Bu oyunun sonunda Şahı elleriyle devirecekler ve kalkacaklar masadan.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.