Başlık

#EvdeKal #Dergi #Kitap #Oku
Kolay Sipariş ve Ödeme
24 Saatte Kargoda!

SR004/ Değişimin Destancısı Yaşar Kemal - Mehmet Poyraz

SR004/ Değişimin Destancısı Yaşar Kemal - Mehmet Poyraz

SR004/ Değişimin Destancısı Yaşar Kemal - Mehmet Poyraz

  • 20,00TL

    15,00TL

  • Vergiler Hariç:15,00TL

          Kategori      : Biyografi


          Eser adı       : Değişimin Destancısı Yaşar Kemal


          Yazar           :  Mehmet Poyraz


         Çıkış Tarihi  : 10.04.2020


          Ebat              :  13,5 x 21


          Sayfa Sayısı  :  160


          ISBN No        :  978-605-80311-3-5


24 SAATTE KARGODA!


 Whatsapp ve GSM'DEN SİPARİŞ VEREBİLİRSİNİZ:   0 552 251 45 50


TANITIM YAZISI


Türk edebiyatını derinden etkileyen Yaşar Kemal aynı zamanda değişim döneminin romancısıdır. Yaşar Kemal’in vekil öğretmenlik yaptığı Osmaniye’nin Bahçe köyünden olan Mehmet Poyraz’ın bu çalışması ikinci “Yaşar Kemal” kitabı olma özelliğini taşımaktadır.


İlk kitabından farklı bir yol izleyen yazarın, Yaşar Kemal’in hayat hikâyesi, eserleri ile edebi kişiliğinin yanı sıra farklı görüşleri de bir araya getirmesi bu eserin özgün bir çalışma olduğunu ortaya koymaktadır. Objektif bakış açısıyla kaleme alınan bu detaylı çalışmasında yazar, Yaşar Kemal hakkında fazla bilinmeyenleri gün yüzüne çıkarıp okurla paylaşıyor.


Nazım Hikmet’ten Abidin Dino’ya, Orhan Pamuk’tan Fethi Naci’ye, Ahmet Taner Kışlalı’dan Abdi İpekçi’ye, Alparslan Türkeş’ten Nihal Atsız’a, Arif Nihat Asya’dan Nesimi Çimen’e, Kemal Karpat’tan Ahmet Kabaklı’ya, İlhan Selçuk’tan Zülfü Livaneli’ye, Cemil Meriç’ten Ara Güler’e, Rasim Özdenören’den Bestami Yazgan’a birçok isim de çalışmada yer buluyor.


Yaşar Kemal’in Said Nursi’yi nasıl savunduğunu da Sezai Karakoç’un yorumuyla kitaba alan yazar, Halet Çambel, Ertuğrul Özkök, Feridun Andaç, Recep Garip, Arif Keskiner ile Yaşar Kemal’in eşi Ayşe Semiha Baban’ın da değerlendirmelerini ilave ederken Van’dan Çukurova’ya uzanan göç hikâyesini de okurun beğenisine sunuyor.  “Türkiye’nin Yaşar Kemal’i” portresi çizilmeye çalışılan bu eseri ilgiyle okuyacağınızı umuyoruz.Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.