Başlık

#EvdeKal #Dergi #Kitap #Oku
Kolay Sipariş ve Ödeme
24 Saatte Kargoda!

S 1021 - SEBİLÜRREŞAD DERGİSİ EKİM 2017

S 1021 - SEBİLÜRREŞAD DERGİSİ EKİM 2017

S 1021 - SEBİLÜRREŞAD DERGİSİ EKİM 2017

  • 75,00TL

  • Vergiler Hariç:75,00TL

Avusturyalı Komutan M. Montecuccoli şöyle diyor; “Türkler ölmeyi biliyorlar, hem de iyi biliyorlar. Ben de ölmeyi bilen bir milletin yenilmeyeceğini bilecek kadar tecrübeliyim. Burada hiç yoktan ordular kurmak ve bu orduları ölüme sürüklemek mümkün. Bu imkanlardan bol bol faydalanıyorum. Fakat, meydana getirdiğim orduları sendeleten bir engel var: Türklerin yaşayan hatıraları! 
Üç-dört yüzyıl önce her kudreti ve her milleti yenen Türkler, şimdi de silinmez hatıralarıyla her teşebbüsü sendeletiyorlar. Hemen her yürekte bu korkuyu seziyorum. Demek ki yalnız Türkleri değil, onların tarihini de yenmek lazım. Bu durumda ben, Türklerin düzinelerle milleti idare etmelerindeki sırrı da anlıyorum. Onlar milletleri bir kere yeniyor fakat kazandıkları zaferleri ruhlara ve nesillere nakşedebiliyorlar.”
***
Türklerin yaşayan hatıraları’nın onları diri tuttuğunu anlatıyor Montecucoli. Haklı, dünyaya 6 asır hükmettiğimiz ve ırk, din, dil, mezhep, meşrep farklılıklarını bir gökkuşağı rengi gibi diri tutarak Allah’ın hükmünü icra ettiğimiz günleri nasıl unuturuz?
Şimdi garp medeniyeti o renkleri ayrı ayrı deste etmeye çalışıyor ve birbirine düşman kılarak kendi varlığını ayakta tutmak istiyor. Bu nedenle Sebîlürreşad, islam medeniyeti’nin taşıyıcı unsuru olarak bu ayrışma politikasına karşı “İttihad-ı İslam” ile çağrıda bulunuyor. Üzerimizde hiçbir dönem fitne politikalarını bitirmeyen, her biri akamete uğradığında bir yeni projeyi devreye sokarak “fitneden beslenen” ehli salip, bu sefer Lozan’da başaramadığı ayrışmanın Kürtler ayağını devreye soktu. Tam 11 yıl olacak ama vazgeçmediler. Kürt kardeşlerimiz bilmelidir ki, Lozan’da bu ümmet kaybettirildi. Bunu  hatırlatıyoruz. Ve sizi ümmetin parçası olmaktan ayırma girişimlerine karşı dik durmaya davet ediyoruz. Neyi kaybedeceğinizi hatırlatarak… Neyi kaybettiğimizi hatırlatarak…
Bu sayımız ümmetin Kürtlerine bir çağrıyla çıktı. Türkçe, Kürtçe, Arapça ve İngilizce dört dilde yazı ve haberlere yer verdik.
Türkiye’nin Güneydoğusu başta olmak üzere; Musul, Kerkük, Erbil, Telafer, Şam, Halep, Irak’ta Sebîlürreşad özel ekiplerle dağıtılacak.
Ümmetin Kürt Müslümanlarına hitaben bir çağrıda bulunduk ve diri durmaya çağırdık. Garb’ın ayrıştırma ve yok etme politikalarına karşı birleştirme ve güçlenme politikasını yürüteceğiz. Türk’ün Arap’tan, Arabın Kürt’ten, Acem’den, Arnavut’un Makedon’dan üstünlüğü yok.
Allah bizi kardeş kıldı. 
Biz, bu kardeşliğimizi koruyarak ayakta duracağız. 
 
Bu Sayının Yazarları;
Selma Ersoy - Mehmet Şevket Eygi - Fatih Bayhan - Abdurrahman Dilipak  - Bestami Yazgan - Recep Garip -  Mustafa Yazgan - Servet Hocaoğulları  - Mehmet Sılay - Cevat Akkanat - Erol Erdoğan - Ahmet Belada - Ahmet Akgül - Bekir Biçer/Ömer Rıza -  Nizamettin Duran - Serkan Yorgancılar Abdülhay El Leknevi - Fatıma Zehra - Burak Yilmaz  - Fatma Toksoy - Muzaffer Özekin - Cemil Doğaç İpek - Rifat Suyargulov  - İlkay Türkozan Uğur Polat - Sedîq  Emin - Rustem Azamatov - Медербек Кадыров


Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.