Başlık

#EvdeKal #Dergi #Kitap #Oku
Kolay Sipariş ve Ödeme
24 Saatte Kargoda!

S 1022 - SEBİLÜRREŞAD DERGİSİ KASIM 2017

S 1022 - SEBİLÜRREŞAD DERGİSİ KASIM 2017

S 1022 - SEBİLÜRREŞAD DERGİSİ KASIM 2017

  • 75,00TL

  • Vergiler Hariç:75,00TL


BOP’un 22’inci noktası Fergana mı?
 
İslam’ın adını terörle, Rasulullah’ın mührü saadetini kurdukları terörist grubun bayrağı olarak tasarlayan zihin, İslam’dan beslenen bir zihin değil, İslam’a saldıran bir zihindir. Demokrasi, laiklik, özgürlük, hürriyet, azınlık hakları, söz ve ifade hürriyeti gibi kelime ve kavramlarla siyasi ve idari tarihimizi iğfal eden batı, rehavetini bozmayan, akıl tutulması yaşayan Müslüman ulemanın bu gayretsizliğini İslam’a mal etme malumatfuruşluğu aynı amaca hizmet eden bir saldırıdır.
İslam nasıl bir terör üretmiyorsa, İslam akla, bilime mani değildir. 
Batı’nın bize diktiği elbiseye karşı nasıl bir direniş gösteriyorsak, göstermeliysek, Doğu’nun akıl tutulmasının müsebbibi gösterilerek suçladığı İslam’a sahip çıkmak elzemdir. İslam, şahsi tasavvurlarımızın kurbanı edilemez. 
Bizi diri tutan, varlık ve meziyetlerimizi bakir kılan İslam’ın izzetli ve şerefli dili ve sözlüğüdür. O sözlük Allah’ın kelamıdır. 
Sebilürreşad, Kasım sayısı ile bir yandan “ılımlı İslam” projesinin yeni dayatmalarına karşı dururken, öte yandan Fatih Sultan Mehmet’in idari ve teşkilat tasarrufuyla başlayıp bugünlere gelen başkanlık olan Diyanet İşleri başkanlığına karşı geliştirilen “Kur’anıyyun hareketi” ne karşı geliştirilen dil ve üslubu bir çok açıdan ele alıyor.  İmam-Hatip Liseleri, İlahiyat Fakülteleri ve Diyanet işleri başkanlığı olarak ülkemizde din hizmetlerini ifa eden kurumlarımızın dini alan ve sivil alanla temasına dair yaklaşımlarımızı ortaya koyuyoruz. 
Diyanet’in son yıllarda İslam coğrafyası ve haricinde yaşayan Müslüman ahaliyle olan temasının Hristiyan dünyasında oluşturduğu kaygıyı yerinde gördüğümüzü ve bu kaygıdan habersiz olan “duyarlı bir kısım” Müslümanların Diyanet kurumunu devlete ait alanın bir parçası sayarak, dini alanın hizmetkarı değil, dizaynırı olarak gördüğünü üzülerek müşahede ediyoruz. Diyanet’in özellikle İmam-Hatiplerle olan temasının fiziken beslendiği alan olması itibariyle daha güçlü hale gelmesi gerektiğini, aksi takdirde bu okulların yine cemaat/dernek/tarikat yapılanmalarının insan kaynağına açık hale geleceğinin altını çiziyoruz. O halde Diyanet, “ılımlı İslam” projesine değil, “İslam’ın Ilıman İklimini”n tebliğcisi olmalıdır. 
Ve Fergana havalisi… Katar’da, Kürdistan’da “işgal” tezgahı bozulan emperyalistlerin yeni hedefine Fergana girmiş görünüyor. Yine gerekçelerini terör oluşturuyor.  Peki 1912’den bugüne Fergana’nın hikayesinde neler var? Sebilürreşad Kasım sayısıyla bir çok alana dokunuyor…
Yeni bir sayıda görüşmek ümidiyle…
 
Selma Ersoy, Mehmet Şevket Eygi, Fatih Bayhan, Abdurrahman Dilipak, Recep Garip, Bestami Yazgan, Mustafa Yazgan, Servet Hocaoğulları, Fikri Akyüz, Cevat Akkanat, Ahmet Belada, Mehmet Poyraz, İsmail Mansur Özdemir Nizamettin Duran, Ahmet Akgül, Muzaffer Özekin, Mehmet Akif Işık,  Zülfü Çelik, Mustafa Irmaklı, Yusuf Şahin, Fatıma Zehra, Burak Yilmaz, Fatma Toksoy, Vahit Çalışır, Mürsel Turbay, Avni Ömer Lütfi, Rifat Suyargulov, Rustem Azamatov - Медербек Кадыров 


Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.