Başlık

#EvdeKal #Dergi #Kitap #Oku
Kolay Sipariş ve Ödeme
24 Saatte Kargoda!

SB008/ Müslüman Kadın - Mehmet Âkif Ersoy

SB008/ Müslüman Kadın - Mehmet Âkif Ersoy

SB008/ Müslüman Kadın - Mehmet Âkif Ersoy

  • 150,00TL

  • Vergiler Hariç:150,00TL

Kategori      : Tercüme


Eser adı       : Müslüman Kadın


Yazar            : Mehmet Âkif Ersoy


Hazırlayan   : Fatih Bayhan


Çıkış Tarihi : 20.04.2020


Ebat         : 13,5 x 21


Sayfa Sayısı : 194


ISBN No      : 978-605-80707-2-1


24 SAATTE  KARGODA!


 Whatsapp ve GSM'DEN SİPARİŞ VEREBİLİRSİNİZ:   0 552 251 45 50


Tanıtım Yazısı


Milli Şairimiz Mehmet Âkif Ersoy’un tercüme ettiği “Müslüman Kadın” eseri, son yüzyılın üzerinde en çok kimlik ve kişilik tartışması yaptığı, şekil ve içerik olarak ele aldığı insana, yani “kadın” öznesine ait çalışmadır. 


“Müslüman Kadın” eseri, Mısırlı yazar Kasım Emin’in İslâm’ın kadına bakışını eleştirmek amacıyla kaleme aldığı “El-Merʾetü’l- Cedîde” (Modern Kadın) adlı çalışmasına reddiye olarak, yine Mısırlı yazar Muhammed Ferid Vecdî tarafından kaleme alınmış ve makaleler şeklinde “El-Mer’etü’l-Müslime” başlığıyla yazı dizisi halinde yayımlanmıştır. 


Doğu’nun geri kalmışlığı üzerine yürütülen eleştirel yaklaşımların “kadın” kimliğiyle paralel yürütülmesi ve sahneye kadının konulması boşuna değildir. 


İslâm ulemasının da sürekli muhatap olduğu sorulara cevap mahiyetindeki ve günümüz tartışmalarına da katkı vereceğine inandığımız bu çalışma esaslı başlıklar içermektedir.


Sebilürreşad yayınları tarafından yeni nesil okuyucuyla buluşması adına yürütülen çalışmalar kapsamında yayımlanan “Müslüman Kadın” kitabında, İslâm’ın kadına bakışı ve tarihi süreç içinde kadın konusunun incelendiği de dikkat çekmektedir.


Mehmet Âkif’in fikir ve düşünce hayatımıza katkı olarak tercüme ettiği “Müslüman Kadın” Fatih Bayhan tarafından hazırlanarak okuyucunun istifadesine sunulmuştur. 


Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.